Nagyüzemben állítottak ki fiktív számlákat magyar és szlovák elkövetők közreműködésével hazai cégeknek, a dokumentumot felhasználók négymilliárd forinttal csökkentették így áfafizetési kötelezettségüket – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Idetartozik, hogy az elektronikus áruforgalom ellenőrző rendszer bevezetése rámutatott arra a nagy számban előforduló gyakorlatra, hogy számos külföldi cég rendelkezik raktárkészlettel Magyarországon: leszerződik egy logisztikai szolgáltatóval, az áruja egy részét ide szállítja, és innen közvetlenül látja el ügyfeleit.
Ezeket a felek közösségi ügyletként kezelik, teljes egészében figyelmen kívül hagyva az áfatörvényt.



