A kormány egy olyan nagyvállalati támogatási program kidolgozását tervezi, amely érdekeltté teszi a magyarországi cégeket a további fejlesztésekben.
Közölte: bár ezek a fejlesztések közvetlenül a nagyvállalatoknál jelennek meg, áttételesen a velük kapcsolatban lévő kis- és közepes vállalatokat is erősítik. „Nincs még olyan lista, amely száz nagyvállalatot tartalmaz, egy nagyságrendi számról beszélünk” – fogalmazott Csepreghy Nándor. Hozzátette, hogy a vállalatok között lesznek majd olyanok, amelyekkel a kormány már kötött stratégiai együttműködési megállapodást, és olyanok is, amelyekkel még nem. A nagyvállalatok támogatása hazai költségvetési forrásokból történhet. A helyettes államtitkár kiemelte azonban, hogy a konkrétumokról még nem született döntés, meg kell vizsgálni a költségvetés aktuális teherbíró képességét. Csepreghy Nándor felhívta a figyelmet arra, hogy a támogatás „nem biztos, hogy csak pénzbeli támogatásban ölt testet”. Kitért arra is, hogy a vállalatokkal még nem tárgyalnak, egyelőre a kormányon belül folynak egyeztetések, néhány hónapon belül kormánydöntés is születhet a témában.



