Újabb közlekedésbiztonsági fejlesztések kezdődnek a Győr–Sopron–Ebenfurti Vasút (GYSEV) Zrt. vonalhálózatán, ezek összköltsége 2,325 milliárd forint.
A beruházás első részét a GYSEV 2014 őszén zárta le, erre a programra 770 millió forintot költött – mondta tegnap Kövesdi Szilárd vezérigazgató.
Hangsúlyozta: az első ütemben korszerűsített átjárókban 2013 óta nem történt halálos baleset. Országos szinten 2012 és 2017 között 33 milliárd forintot költ a kormány a GYSEV-vel és a MÁV-val együttműködve a vonatközlekedés biztonságára. Ezek a projektek döntően európai uniós támogatással valósulnak meg.



