Az elemzők legutóbbi előrejelzéseinek megfelelően 3,4 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék (GDP) Magyarországon az első negyedévben az előző év azonos szakaszához viszonyítva - derül ki Központi Statisztika Hivatal (KSH) jelentéséből. A nemzetgazdasági miniszter az M1 aktuális csatornának elmondta: kicsit optimistábbak voltak a tárcánál, mint a jegybank és a piaci elemzők, de a várakozásuk igazolódott a mai számmal.




