Az Európai Unió huszonnyolc tagállamában az ipari termelés átlagos növekedése a két százalékot sem érte el a legutóbbi időszakra – februárra – rendelkezésre álló adatok szerint, így a magyar ipar termelésének több mint tizenegy százalékos bővülése messze kiugrik az EU-átlagból – mondta Glattfelder Béla az M1 aktuális csatornán.
A Központi Statisztikai Hivatal tegnap közzétett adatai szerint az ipari termelés volumene márciusban 11,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, munkanaphatással megtisztítva kilenc százalékkal nőtt. Az idei első negyedévben az ipari termelés nyolc százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.



