Az orosz Roszatom céggel való együttműködés elutasítása káros lenne a magyar gazdaságnak – mondta Vlagyimir Putyin a Roszatom vezérevel folytatott tárgyalásain – derül ki az orosz TASZSZ hírügynökség jelentéséből.
Jó feltételeket és fejlett technológiát ajánlunk, így ha a partnert arra kényszerítik, hogy utasítsa vissza az együttműködést, ami bizonyára előfordulhat, akkor az káros lenne Magyarország nemzeti érdekeinek – fogalmazott az orosz elnök, aki Szergej Kirijenkóval, a paksi bővítésért felelős cég vezetőjével találkozott.
A magyar kormány nagyon határozottan ragaszkodik a szerződés teljesítéséhez -fogalmazott Kirijenko, majd hozzátette nyilvánvalóan nyomást gyakorolnak Magyarországra és még a Financial Times is megpróbálta azt közölni, hogy az Európai Unió megállította a magyar kérést.
Megkaptuk a magyar kormánytól a megerősítést, hogy minden szerződés a projektek széles körében továbbra is érvényben van - a paksi atomerőmű bővítése, az üzemanyaggal való ellátása és a szolgáltatások is - egy nagyon nagy és komoly portfolió. Mindent megerősítettek, minden területen zajlik az együttműködés és a szerződés hatályba fog lépni – fogalmazott a Roszatom elnöke.
Putyin burkoltan megfenyegette hazánkat„Káros lenne Magyarország nemzeti érdekeinek, ha visszautasítják az együttműköd...
Posted by Magyar Hírlap on 2015. május 5.



