A kormány április 30-án elküldte az Európai Bizottságnak a konvergenciaprogramot. A dokumentum szerint a korábbiakhoz képest jobban teljesíthet majd a gazdaság, és kedvezőbb lehet a költségvetési hiány- és adósságpálya. Eközben a társadalmi juttatások mintegy kétharmadát kitevő nyugdíjkiadások biztosítják a nyugdíjak reálértékének megőrzését.




