Húsz év alatt eltűnhet a devizaadósság

Barcza György: Negatív infláció esetén az alacsony kamatok is tisztes reálhozamot hozhatnak

Gazdaság
  • 2015.04.24. - 09:26

Évi 2-3 százalékkal csökkenhet a devizaadósság aránya, így öt év alatt nagyjából 20 százalékra apad és mintegy húsz év alatt ki is vezethető a rendszerből, ha az esedékes lejáratokat Magyarország forintból tudja törleszteni - mondta Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatója pénteken az M1 aktuális csatornán.

lead deviza
Reklám