Több bér az utcai rendőrnek

Mérsékeltebb lesz a fizetésemelés a vezetőknél

Gazdaság
  • 2015.04.18. - 17:20

Az utcán szolgálóknál és az aktív állományúaknál nagyobb, az irodai dolgozóknál, vezetőknél pedig mérsékeltebb lesz a béremelés a rendvédelmi dolgozók új életpályamodelljében – tisztázta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 tegnap reggeli műsorában.

A kabinet ezzel is kifejezi, hogy az a munka, amelyet a rendőrök végeznek, milyen értékkel bír a társadalom számára – fűzte hozzá. Kovács Zoltán emlékeztetett, a kormánynak 2010-es célkitűzése, hogy az ország teljesítőképessége alapján kiszámítható, hosszú távú életpályamodell legyen a közszolgálatban, a köztisztviselőknél.Mint arról beszámoltunk, az Országgyűlés kedden fogadta el a rendvédelmi dolgozók életpályamodelljéről szóló törvényt, amely szerint új előmeneteli és illetményrendszer lesz az ágazatban. A módosítás értelmében megszűnik az automatikus előmenetel, a vezetői beosztások meghatározott időre szólnak majd, a hivatásos állomány volt tagjaiból pedig tartalékos állomány jön létre. Júliusban átlagosan harmincszázalékos béremelés lesz, s ezt január 1-jétől évente öt-öt százalékos növekedés követi, így teljesül 2019-re az ötvenszázalékos átlag – döntött a parlament.Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára a Közszolgálati Szakszervezetek Szövetségének tegnapi rendezvényén megerősítette, a kormánynak szándékában áll a közszolgálati életpályamodellt 2016. július 1-jével elindítani, s ez kiszámíthatóvá teszi a közszférában dolgozók életpályáját. Mindez mintegy nettó harminc-ötven százalékos keresetnövekedést eredményezne.
Reklám