A Quaestor Győri ETO Park-beruházásával kapcsolatban nemcsak a múlt héten, hanem már 2011-ben is tett feljelentést a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi), ám úgy tűnik, hogy a korábbi dokumentumok már nincsenek meg.
A Kehi még 2011-ben tett feljelentést a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) tanácsára a Quaestorral kapcsolatban, de a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a nyomozást megszüntette, a feljelentési papírok pedig már nincsenek meg – írta tegnap a Népszabadság. A lap szerint az MFB 2010-ben felállt vezetése teljes átvilágítást végzett az intézményen, amely során 47 milliárd forintos hűtlen kezelés gyanúja merült fel. Ezt jelezték az MFB a tulajdonosi jogait gyakorló Fellegi Tamás fejlesztési miniszternek, akinek a kezdeményezésére Navracsics Tibor igazságügyi miniszter vizsgálatra utasította a Kehit, amely később megtette a feljelentést. Hat eljárás indult, kettőt a bűncselekmény megállapítása hiányában lezártak, a többi még tart. A Kehi úgy látta, hogy a hatóság nem megfelelően végezte el a nyomozást, és ezért nem lehetett megfogalmazni a bűncselekmény elkövetésének gyanúját konkrét személyekkel szemben, ezért a nyomozás folytatását kérve panaszt tett a Legfőbb Ügyészségen, amely ezt visszautasította.
Lapunk megkeresésére a Miniszterelnökség nem kívánta kommentálni a sajtóértesülést.
A Demokratikus Koalíció tegnap azt állította, hogy maga a Kehi állíttatta le az ellenőrzést 2012-ben, ám arra nem tudott válaszolni a tájékoztatót tartó Gréczy Zsolt szóvivő, hogy ki írta alá a felfüggesztésről szóló dokumentumot, és azt sem közölte, honnan származik a levél.
A hét elején napvilágra került újabb milliárdos csalással kapcsolatban Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter utasította a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal főigazgatóját, hogy a Kun-Mediátor Kft. utazásszervezési tevékenységét világítsa át. A Magyar Nemzeti Bank pedig azt közölte lapunkkal, hogy jogosulatlan pénzügyi szolgáltatás gyanújával piacfelügyeleti vizsgálatot indít a cégnél.



