Megnyílt a repülési főszezon a sármelléki Hévíz-Balaton Airporton szombaton a Lufthansa Regional Frankfurtból érkező Canadair Jet repülőgépének landolásával – írta az MTI.
A repteret üzemeltető hévízi önkormányzat polgármestere, Papp Gábor (Fidesz–KDNP) elmondta: a sármelléki légikikötő 33 ezer utast fogadott tavaly, és ezt a számot az idén is tartani szeretnék, lehetőség szerint néhány ezerrel még növelnék is. A repülőtér üzemeltetéséhez jobbára csak a hévízi szolgáltatók járulnak hozzá, valamint a napokban megérkezett a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól az az ötvenmillió forint, amelyet a tavalyi működtetés támogatásaként kapott a hévízi önkormányzat – mondta a polgármester. A Hévíz-Balaton Airporton tavaly összesen megfordult 33 ezer utasból több mint 16 ezer orosz volt, 11 ezren pedig Németországból érkeztek. Tárgyalnak az idén is egy prágai összeköttetés indításáról, illetve svéd és norvég charterek érkeztetéséről. A napokban pedig az Egypt Air képviselőivel egyeztettek arról, hogy nemcsak utas-, hanem áruszállító repülőgépek indítása is elképzelhető a Sínai-félsziget és Sármellék között. Papp Gábor jelezte, a Hévíz-Balaton Airport idei forgalmában szintén újdonság a júniusban induló törökországi charter a Green Travel szervezésében. Az Antalyába induló magyar utasok mellett a repülőtér üzemeltetői egy beutazójárat indítását is remélik Törökországból.