Hét áruházlánctól származó tizen-kétféle paprikát vizsgált be március elején a Greenpeace. Mind a hazai, mind a külföldi termékek között talált szabálytalanságokat.
Állításuk szerint a szentesi paprikából például kétféle növényvédő szert mutattak ki. Ledó Ferenc, a Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács és a Dél-alföldi Kertészek Szövetkezetének elnöke kérdésünkre érdekesnek nevezte a vizsgálatot. Máig nem kaptak ellenmintát a Greenpeace-től, azonban mostanra nem lenne kimutatható a diklórfosz, amelyet hat éve betiltottak. Kiemelte: vizsgálják az esetet. Biológiai növényvédelemmel termelnek, a diklórfosz pedig a hasznos rovarokat is elpusztítja, ezért nem feltételezi, hogy használnák. Március elején még csak a korai, üvegházban termelt fajtákat lehet kapni, a szezon áprilisban kezdődik. A szentesi paprikánál 2003 óta, amióta csatlakoztak a növényvédő programhoz, egyszer sem találtak szabálytalanságot. Sem az agrártárca, sem a hatóságok nem tudtak a vizsgálatról.



