Ismét indul a szociális földprogram

Ebben az évben is meghirdette a szociális földprogramot az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).

Gazdaság
  • 2015.03.28. - 12:25

Ebben az évben is meghirdette a szociális földprogramot az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).

Czibere Károly, a tárca szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára elmondta, a nyílt pályázat eredményeként 3500 rászorulónak javulhat az életminősége. A felzárkóztatási programban 250 millió forint áll rendelkezésre. Az államtitkár a távirati irodának elmondta, az idén százharminc települést kívánnak bevonni a programba. Emlékeztetett arra, hogy a földprogramot 1992-ben indította az akkori szociális tárca. A felzárkózási program előnyei között említette a családok aktivizálását, amelyek így maguk tudják megtermelni a megélhetésükhöz szükséges terményeket. A szociális földprogramok beépülnek a helyi társadalomba, és sok olyan önkormányzat is van, amely területet ad a családok gazdálkodásához.

Reklám