Az állami földek kezelésével összefüggő törvényjavaslatnak a természetvédelmi oltalom alatt álló földterületekre vonatkozó részének visszavonását javasolja a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács (NFFT) szakmai egyeztető bizottsága.
Korábban Ugron Ákos, a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára kiemelte, hogy nem szűnik meg a nemzeti parkok vagyonkezelése. Mint mondta, a javaslat azt célozza, hogy az NFA vásárolja meg a természetvédelmi területeken lévő földeket, amelyeket azután a nemzeti parkok vagyonkezelésébe ad. Az LMP szerint az állattartókat veszélyezteti a kormány. Sallai R. Benedek, a párt országgyűlési képviselője a napokban a Hortobágyon járt. Szerintük negyvenezer birka maradhat legelő nélkül az állami földpályázati rendszer miatt. A Földművelésügyi Minisztérium ugyanakkor közölte: a Hortobágyi Nemzeti Park területén jelenleg 28 ezer fülszámos, regisztrált birka található, ezért aki negyvenezer birka legelőhiány miatti éhen pusztulásáról beszél, az félrevezeti a közvéleményt.



