„A nemzetgazdasági tárca illetékesei megdöbbenéssel értesültek arról, hogy a sajtóban megjelent hírek szerint kiszivárogtak egy hatástanulmány részletei a vasárnapi pihenőnap lehetséges következményeiről. A Nemzetgazdasági Minisztériumnak (NGM) nincs tudomása arról, hogy ebben a témában elemzés született volna a minisztérium megbízásából” – áll a tárca tegnapi közleményében.
Az NGM a Népszabadság közlését cáfolta ezzel, amely szerint 2011-ben készült egy háttéranyag a KDNP javaslatára. A lap szerint ebben az áll, hogy a boltok vasárnapi zárva tartása tíz-tizenötezer ember elbocsátásával járhat, akik később nem tudnának elhelyezkedni.
A minisztérium szerint ezek a megállapítások ma már nem helytállók, a felsorolt kockázatok a mai gazdasági helyzetben megszűntek. Abban az időszakban viszont a gazdasági világválság és a 2010 előtti kormányok felelőtlen politikája miatt a magyar gazdaság és társadalom valóban nem tudta volna ezt a lépést kezelni.
A minisztérium hozzátette, hogy Ausztriában, Németországban, Belgiumban, Hollandiában, az Egyesült Királyságban, Finnországban, Görögországban és Spanyolországban is korlátozzák a vasárnapi nyitva tartást, de nem szenvedi kárát a fogyasztás mértéke, a turisztikai bevételek és a gazdaság egésze. Előnyös helyzetbe hozza viszont a helyi kistermelőket és a piacokat.



