A turisztikai ágazat utóbbi évekre jellemző dinamikus növekedése az idei év elején is folytatódott. Januárban a vendégszám tíz és fél, a vendégéjszakában mért forgalom pedig 8,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
A Nemzetgazdasági Minisztérium tegnap közleményben azt tudatta lapunkkal: egy ország turizmusa akkor stabil igazán, ha jelentős belföldi keresletre számíthat, ezért jó hír, hogy a belföldi turizmus növekedése továbbra is töretlen. A magyarok változatlanul szívesen választanak hazai úti célt, és utazásaikhoz továbbra is széles körben használnak Széchenyi Pihenőkártyát, amelyről összesen hétszázötvenmillió forintot költöttek el kereskedelmi szálláshelyeken. Emellett külön figyelemre méltó a külföldiektől származó szállásdíjbevételek immár negyedik hónapja tartó két számjegyű bővülése, amely januárban huszonnyolc százalék feletti volt. Ez döntően a budapesti külföldi vendégforgalom közel 15 százalékos bővülésének köszönhető, de a kilenc turisztikai régióból hatban is nőtt a vendégéjszakák száma. A legtöbben Németországból, Oroszországból és Olaszországból érkeztek.



