Hamarosan elindulhat a zöld bank

A társaság célja, hogy elősegítse az uniós energiahatékonysági célok elérését

Gazdaság
  • 2015.03.11. - 16:10

A zöld bank, amelynek hivatalos neve Nemzeti Energiagazdálkodási (NEG)Zrt., hamarosan elkezdheti működését Legalábbis erre lehet következtetni az elmúlt hét végén a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból – számol be tegnap a Napi Gazdaság.

A határozatban az szerepel, a kormány egyetért azzal, hogy az állami cég 51 százalékos részesedésén felüli tulajdoni hányad – tehát 49 százalék – a Magyar Fejlesztési Bankhoz kerüljön, a zöld bank többségi tulajdona pedig a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nél marad. Közölték, a NEG már 2014 januárja óta működik ugyan, ám eddig a cég csak technikai értelemben végzett tevékenységet. A társaság célja az lenne, hogy elősegítse az uniós energiahatékonysági törekvések elérését. Az irányelv szerint 2014 és 2020 között a középületek 3 százalékát minden évben fel kell újítani energetikai szempontból. A NEG ebben finanszírozással segítene. Ez azt jelenti, hogy a beruházáshoz a zöld bank egyfajta hitelként biztosítana forrást, amit az illetékes szervezetek, amelyek az épületet használják, az energiamegtakarításból fizetnének vissza.
Reklám