Elemi érdekünk a talaj védelme

Fazekas Sándor: A nemzeti vagyonban huszonöt százalék a termőföld értéke

Gazdaság
  • 2015.03.10. - 15:43

Jó minőségű termőföld nélkül nem állítható elő egészséges élelmiszer sem – hangsúlyozta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter tegnap, az Egészséges Talajok az Egészséges Életért elnevezésű szakmai konferencián.

Kiemelte: az ország talajainak minősége, főként azok termékenysége mindig fontos kérdés volt a gazdálkodók számára – írta a távirati iroda. Nem mindegy ugyanis, hogy fenntartható módon művelik-e a termőföldet azok, akiknek ez a gondjaira van bízva, vagy rablógazdálkodást folytatnak rajta. Elemi érdek, hogy vigyázzon mindenki a környezetére az országban. A termőföld, a talaj nemzeti kincs, amit mutat az is, hogy a nemzeti vagyonban 25 százalékot ér el a termőföld, a talaj értéke – hangsúlyozta a miniszter. Simon Attila István, a Földművelésügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára a termőföld mennyiségi védelmével és az új földtörvény végrehajtásával összefüggésben arról beszélt, hogy hazánk területének 48,4 százaléka termőföld, mintegy huszonegy százaléka erdő, a művelés alól kivont terület aránya 15,8 százalék, amely 1950 óta megduplázódott.
Reklám