Százhatvan dolgozót helyez át a Tesco

Gazdaság
  • 2015.02.27. - 15:06

A Tesco újabb kétszázhat munkavállaló elbocsátásáról, közülük 162 fő áthelyezéséről döntött és állapodott meg a helyi szakszervezetekkel – közölte tegnap a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke.

Sáling József a távirati irodának elmondta, hogy az újabb leépítés az áruházlánc budaörsi központját, a herceghalmi és a gyáli logisztikai részlegét érinti. A kétszázhat munkavállalóból százötven vezető, 19 ügyintéző és 37 ügyviteli alkalmazott, 44 ember kivételével pedig mindenkinek ajánlanak a cégen belül másik munkalehetőséget. Az erről szóló egyeztetés áprilisig tart. A Tesco egy hatékonysági felülvizsgálatot követően hozta meg a döntését, a több száz dolgozó elbocsátásáról szóló híreket pedig visszautasította.
Reklám