Szabályszerű volt az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) által végzett kártalanítási tevékenység, gazdálkodása pedig megfelelt a jogszabályi előírásoknak – állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ), amely a szervezet 2011 és 2013 közötti feladatellátását ellenőrizte.
Ugyanakkor az OBA 2011–2013 között éves mérlegében a kötelezettségek között a jogszabályokban foglaltakat figyelmen kívül hagyva nem teljes körűen mutatta ki a betéteseket megillető, de még ki nem fizetett tőke és kamat összegét. Ezáltal nem biztosították a jogszabályban előírt teljesség és valódiság elvét. A betétesekkel szembeni kötelezettségekről – tagintézeti bontásokban – vezetett analitikus nyilvántartásokban kimutatott összegek nem egyeztek meg a főkönyvben és a mérlegben kimutatott összegekkel. Az OBA az éves beszámolói kiegészítő mellékletében nem mutatta be a befagyott betétek után még ki nem fizetett tőke és kamat összegét. Ám a rendszeres belső ellenőrzések, és a 2008-as ÁSZ-ellenőrzés javaslatai hasznosultak.



