A jegybank tavaly ősszel hosszabbította meg a hitelprogramot, továbbá ezermilliárd forintra növelte a folyósítható hitelek keretösszegét.
A jegybanki növekedési hitelprogram első és második szakaszában összesen 1300 milliárd forintnyi forrást kapott 19 400 vállalkozás – közölte tegnap a Magyar Nemzeti Bank.
Ami pedig a részleteket illeti a második szakasz teljesítményéről: a jegybanki kimutatás alapján 2013. október 1-je és 2015. január 30-a között 601,2 milliárd forint hitelt vettek fel a vállalkozások, s ebből már 484 milliárd forintot folyósítottak több mint húszezer ügyletben 14 271 társaságnak. A program második szakaszában leszerződött, említett 601,2 milliárd forintnyi hitel hatvan százaléka új beruházásra szól, 26 százaléka új forgóeszközre, 11 százaléka pedig európai uniós forrásokhoz kapcsolódó hitel és mindössze három százaléka hitelkiváltási célú kölcsön.
A jegybank tavaly ősszel hosszabbította meg a hitelprogramot, továbbá ezermilliárd forintra növelte a folyósítható hitelek keretösszegét. Matolcsy György MNB-elnök legutóbbi nyilatkozata szerint a későbbiekben kiterjesztenék a programot bizonyos nagyvállalatokra is.



