A világ legnagyobb gáztermelője, a Gazprom a január-szeptember közötti időszakban 556,3 milliárd rubeles, azaz 8,13 milliárd dollár nyereségre tett szert, ami 35 százalékos csökkenés egy év alatt. Az orosz állami óriás arra figyelmeztetett, hogy a kőolaj árak további esése beruházásainak finanszírozását veszélyezteti. A Gazprom azt tervezi, hogy 2017-re megduplázná európai gáztározóinak a kapacitását.




