Február végéig létrejön a központi adatgazdálkodó társaság, amely az energiaellátás biztonságának és hatékonyságának javításához járul hozzá, ezzel párhuzamosan választ ad a közműszektor egy évtizedes problémájára is. Hosszú távon csökkenhetnek a rendszerhasználati díjak is.
A KAF tulajdonosi jogkörét a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. gyakorolja, a társaságot százmillió forint alaptőkével és a 2,9 milliárd forint tőketartalékkal február utolsó napjáig kell megalapítani. Az új, független állami intézmény egyúttal hozzájárul a fogyasztási igények, a rendelkezésre álló energiakészletek és az elosztóhálózati kihasználtság hatékonyabb összehangolásához. Ennek köszönhetően csökken a közműszolgáltatásban részt vevők pénzügyi kockázati kitettsége, javul a hálózatfejlesztések tervezhetősége, ami hosszabb távon együtt járhat a nem lakossági ügyfelek által fizetett rendszerhasználati tarifák mérséklődésével.



