A kormány figyelembe vette a fuvarozók kérését így csak január végén lép hatályba az online árukövetési rendszer.
A kabinet az Elektronikus Közúti Áruforgalmi Ellenőrző Rendszer (EKÁER) Munkacsoport javaslataira figyelemmel, támogatja a bírságmentes időszak január 31-ig tartó meghosszabbítását - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Az Európában is egyedülálló, gazdaságfehérítő hatást kiváltható online árukövetési rendszer január 1-jével lép hatályba. A Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) revizorai, pénzügyőrei az újév első napján kezdik meg az ellenőrzéseket, azonban január 31-ig csupán szolgáltató-segítségnyújtási és figyelemfelhívási céllal. Az adóhatóság eddig az időpontig nem szab ki mulasztási bírságot - áll a tárca közleményében.



