Apróbb módosításokkal, de jogerősen helybenhagyta tegnap a nemzetközi kapcsolatokban elkövetett vesztegetés és más bűncselekmények miatt Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója ellen indult büntetőügyben hozott elsőfokú, felmentő ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla – közölte a távirati iroda.
Hernádi Zsolt az ítélethirdetés után elmondta: örül annak, hogy a bíróság is megállapította, nem követte el a vádban foglalt bűncselekményeket. Az ellene Horvátországban folyó büntetőperről úgy nyilatkozott, hogy „amiért itt vádoltak Magyarországon, az más országokban továbbra is egy nyitott kérdés, és meg kell ezeket oldani”. Az elnök-vezérigazgató szerint nem lehet megmondani, hogy egy év múlva is magyar kézben lesz-e az INA. Erről folynak a tárgyalások. Ha meg tudnak egyezni, akkor a Mol benne marad az INA-ban, és a horvát kormánnyal együtt irányítja, ha nem, akkor a Mol továbbra is az értékesítés mellett lesz.



