A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint Magyarország azon négy uniós tagország közé tartozik Lettországgal, Dániával és Ausztriával együtt, ahol 2011-től folyamatosan csökken az államadósság. A magyar gazdaság teljesítményét a nemzetközi befektetők és hitelminősítő intézetek is elismerik.




