NGM: Szó sincs a pénztárak tönkretételéről

Gazdaság
  • 2014.11.27. - 15:29

Nincs szó a magánnyugdíjpénztárak ellehetetlenítésről, miként alaptalan azt is feltételezni, hogy az állam döntése nem a tagok érdekét szolgálja, és célja a kasszák számláin lévő pénzek átvétele volna – válaszolta a Nemzetgazdasági Minisztérium az Index megkeresésére.

A szaktárca kitért rá: a 2015-ös költségvetésben nem szerepel az a kétszázmilliárd forint bevétel, amely a magánnyugdíj-pénztárakból kerülne az államkasszába. A hatvanezer kasszatag most is jogosult a százszázalékos állami nyugdíjra tagsága teljes időtartamára. Ilyen értelemben egyébként a kasszákban lévő, számlánként átlagosan hárommillió forintnál is több pénz valójában olyan járulék, amit a tagok nem fizettek be soha az állami rendszerbe, de ennek ellenére teljes értékű nyugdíjjogosultságot szereznek. Európa legtöbb országában nem is létezett soha a magyarországihoz hasonló, kötelező magán-nyugdíjpénztári rendszer, csupán önkéntes. Lengyelországban és Szlovákiában már megszüntették a kötelező pénztári tagságot, Csehország pedig 2016. január elsejével szünteti meg ezt a rendszert.
Reklám