Nem változtatott a napi 30 millió hordós olajkitermelési kvótán az OPEC - jelentette be a kuvaiti olajminiszter a szervezet bécsi konferenciáját követően, csütörtökön. A hírre a kőolaj ára hat százalékot zuhant, ami jó hír minden olajimportálónak, így tovább csökkenhetnek az üzemanyagárak. Elemzők szerint a legnagyobb kitermelő Szaúdi-Arábia nyomására maradtak a kvóták, mivel Rijad az alacsony árakkal az amerikai palaolaj-kitermelőket próbálja ellehetetleníteni, de a jegyzések összeomlása leginkább Iránt, Venezuelát és Oroszországot érintik hátrányosan.




