A Mol osztalékot venne ki az INA-ból

A magyar olajcég továbbra is megszabadulna horvát részvénycsomagjától

Gazdaság
  • 2014.11.26. - 15:48

A Mol javasolni fogja a horvát INA olajvállalat közgyűlésén, hogy a részvényesek támogassanak egy kétszázhatvanmillió euró (kétmilliárd horvát kuna, nyolcvanmilliárd forint) értékű rendkívüli osztalékkifizetést az eredménytartalék terhére – közölte a magyar olajipari cég, hozzátéve, hogy ezért kezdeményezte az INA ügyvezető testületénél a rendkívüli közgyűlés összehívását.

Az INA olajvállalat 49,1 százalékos részvénycsomagját és a cégvezetési jogokat birtokló Mol a csődtől mentette meg a horvát céget, stabilizálta pénzügyi helyzetét, és jelentős befektetési lehetőségekkel rendelkező, nyereséges vállalattá alakította – hangsúlyozta a közlemény. A magyar olajvállalat emlékeztetett arra, hogy a horvát gazdasági minisztérium legutóbb úgy döntött: visszavonja az INA Száva folyó és Északnyugat-Horvátország területeire vo- natkozó kutatási engedélyeit. E lépés a közlemény szerint a részvényesek számára azt mutatja, hogy a minisztérium jelenleg nem támogatja a befektetőbarát környezetet Horvátországban, ezért elérkezettnek látják az időt arra, hogy korábbi befektetéseik eredményét realizálják. A Mol egyébként továbbra is készen áll arra, hogy megszabaduljon a részvénycsomagjától, ezt az álláspontot legutóbb a múlt héten erősítette meg Simola József, a Mol pénzügyi vezérigazgató-helyettese.

Reklám