Az egykori KGST bank tagja lett Magyarország

Gazdaság
  • 2014.11.21. - 20:00

A Nemzetközi Beruházási Bank, vagyis az egykori szocialista blokk fejlesztési bankjának (KGST) tanácsa támogatta Magyarország belépését a szervezetbe. A tagság megújítása jól illeszkedik a magyar gazdaságpolitika céljaihoz, a "keleti nyitás" politikájához - áll az NGM közleményében. 

A tájékoztatás szerint az NBB Tanácsának 2014. október 20-21-én Szófiában megtartott ülésén a tagországok - Csehország, Szlovákia, Románia, Bulgária, Oroszország, Mongólia, Vietnám és Kuba - képviselői kivétel nélkül támogatták Magyarország tagságának megújítását. Közleményében az NGM felidézi, hogy Magyarország 2000-ben lépett ki az NBB-ből annak akkori nem kellően hatékony, és nem kellően átlátható tevékenysége miatt.

Az NBB a jelentősebb nemzetközi pénzügyi intézményekkel - például az EBRD, EIB, Világbank szervezetekkel - szoros együttműködésben alakítja ki tevékenységét, hitelezési stratégiáját, képviselőik megjelennek a bank tanácsülésein is - emelte ki az NGM.



Reklám