Egészségügyre fordítanák a dohányadót

Emelkedő teher

Gazdaság
  • 2014.11.14. - 16:47

Rendkívüli egészségügyi hozzájárulást fizetnének 2015-től a hazai dohánygyártók és a Magyarországon bejegyzett, dohánytermékeket forgalmazó kereskedők a parlamentnek tegnap benyújtott törvényjavaslat alapján.

Az előterjesztő fideszes képviselő, Szatmáry Kristóf indoklásában hozzátette: a már szabadforgalmú termékek nagykereskedői, valamint a kiskereskedők nem esnének a törvény hatálya alá. A sávosan emelkedő fizetendő hozzájárulás alapja a 2014-es adóévben elért nettó árbevétel lenne. A harmincmilliárd forintot meg nem haladó bevétel után ez 0,2 százalék, de legalább harmincmillió forint. A harminc- és hatvanmilliárd forint közötti bevételt 2,5 százalék, hatvanmilliárd forint felett 4,5 százalék különadó terhelné. A befolyó összeget kizárólag az egészségügy finanszírozására fordíthatnák – jelezte a képviselő.
Reklám