A GKI Gazdaságkutató Zrt. közlése szerint a fővárosi ingatlanpiac indexének értéke októberben az előző, áprilisi értéknél három ponttal magasabban, 109 ponton állt. A teljes magyarországi ingatlanpiacot jellemző érték a fél évvel korábbinál csaknem három ponttal magasabb lett, 105,5 ponton áll.
A GKI közleménye szerint a magyarországi ingatlanpiacon a "hat szűk esztendő" után 2014-ben komoly derűlátás bontakozott ki. Már az előző, áprilisi felmérés során is sokat javultak a várakozások a fél évvel korábbihoz képest. Ez a tendencia a jelen megkérdezés során is folytatódott, igaz, a javulás mértéke nagyjából a felére csökkent. A felmérés szerint mind a fővárosra, mind az ország egészére vonatkozó index értéke megközelíti a válság előtti csúcspontot. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a piaci szereplők egy újabb aranykor bekövetkezését várják, csak a hazai ingatlanpiacnak a jelenlegihez képesti élénkülését valószínűsítik. A GKI évente kétszer szervez felmérést a vállalatok, az ingatlanokkal foglalkozó cégek, valamint a lakosság ingatlanpiaci terveinek, szándékainak és kilátásainak feltérképezése céljából. Az indexek viszonyítási alapja a 2006-2010 között regisztrált átlagos állapot. A 100-as érték reprezentálja a piaci átlagot, az e feletti érték ennél kedvezőbb, a 100 alatti érték ennél kedvezőtlenebb kilátásra utal.
A fővárosi lakáspiac öt pontos emelkedéssel elérte a száztíz pontos értéket. Országosan a százhat pontos érték emelkedett száznyolc pontra. Az ingatlanos cégek egyértelműen fellendülést várnak a fővárosi panel lakásoknál, míg a családi házak iránti kereslet szerintük stagnál a következő egy évben. Mind Kelet- mind pedig Nyugat-Magyarországon élénkül a paneles és nem paneles társasházi lakások piaca és szinten marad a családi házak iránti kereslet.



