A Magyar Nemzeti Bank (MNB) biztosítja a bankrendszer számára a lakossági devizahitelek forintosításához szükséges devizamennyiséget, ezért kilencmilliárd euró összegben kiterjeszti szeptember 23-án meghirdetett devizaeladási programját.
Eközben elkészült a jegybank első rendelete is a négyből, amely szabályozza a devizahitelesekkel történő elszámolást. Ennek lényege, hogy az ügyfelek túlfizetéseit tőke-előtörlesztésként kell elszámolniuk a pénzügyi intézményeknek, aminek pontos modellezésére egy összetett számítási módszertan szükséges. A bankok három módszertant alkalmazhatnak a fogyasztókkal történő elszámolás során, azzal a kikötéssel, hogy egy intézmény a rendelet hatálya alá tartozó fogyasztói kölcsönszerződések tekintetében csak egy kiválasztott módszertant alkalmazhat. Fontos kiemelni, hogy bár három különböző módszertan közül választhatnak a pénzügyi intézmények, azok teljesen azonos eredményre vezetnek, így nem fordulhat elő, hogy a fogyasztókat bármilyen hátrány érje amiatt, hogy a velük elszámoló pénzügyi intézmény egy bizonyos módszertant választott.


