Munkások nélkül nem halad előre az ország

A kormányfő szerint jobban meg kell becsülnünk a szakmunkásokat

Gazdaság
  • 2014.09.30. - 14:44

 Munkások nélkül nem fog előremenni az ország - mondta Orbán Viktor a Büttner Kft. új CNC tanműhelyének avatásán kedden Nagyatádon. A szerszámgyártással foglalkozó magyar KKV a 15 millió forintból megvalósított beruházáshoz 12 millió forint támogatást nyert el.

büttner
Büttner Tamás szerint fontos a duális szakképzés   forrás: fidesz.hu

Büttner Tamás ügyvezető igazgató az egy időben 12 tanulónak gyakorlati lehetőséget biztosító tanműhely ünnepélyes átadásán elmondta: a 15 millió forintból megvalósított beruházáshoz 12 millió forint támogatást nyertek el. A hárommillió forint önerőn felül további ötmillió forintot fordítottak a műhely építészeti kialakítására és szerszámokra - tette hozzá. Jó helyre jött a támogatás - mondta az ügyvezető igazgató, hangsúlyozva: cégük azon középvállalkozások egyike, amelyik írásos szerződés nélkül is a kormány stratégai partnere.

A 22 évvel ezelőtt "nulláról indult" cégnek 250 dolgozója, 30 állandó bedolgozója és tíz állandó beszállítója van. Árbevételük ez évben megközelíti az ötmilliárd forintot. A cégvezető felhívta a figyelmet a duális szakképzés fontosságára, egyúttal rámutatott, ahhoz, hogy Magyarország Európa termelési központja legyen, szakemberekre van szükség. Ezért kiemelkedő jelentőségű a tanműhelyavatónk.

Nagyatád polgármestere Ormai István hangsúlyozta, uniós források felhasználásával szeretnék biztosítani a gazdasági fejlesztések infrastrukturális feltételeit. A politikus példaként a 68-as út felújítását, valamint üzemcsarnokok, telephelyek és raktárak építését, közművesítését említette meg.

Reklám