Újra felértékelődött az állattartás, amely kitüntetett figyelmet érdemel – mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke tegnap a Kaposvári Állattenyésztési Napokon.
Kiemelte, az ágazat nemcsak a mezőgazdaság kibocsátásához járul hozzá, de biztosítja az egészséges hazai élelmiszerek alapját is.
Kiemelte: néhány esztendővel ezelőtt még voltak olyan politikusok, akik a falvakat, a vidéket eltűnésre ítélt középkori maradványoknak gondolták, azonban ők tűntek el a „politika színpadáról”, a magyar vidék, a gazdatársadalom viszont még mindig él. A házelnök rámutatott, a mai kormányzati politika természetes szövetségese az állattartóknak, mert megértette, hogy az erős mezőgazdaság az ország létbiztonságának egyik fontos feltétele, a magyar vidék természetes létformája, amelynek erősítésében a gazdatársadalom magától értetődően a partnere lesz. Az állatállomány bővülése jelentősen hozzájárult az ágazat teljesítményének 5,6 százalékos növekedéséhez. A kormány célja az állatállomány további bővítése.



