Nemzetközi mércével mérve is versenyképes országunk az egészségiparban - mondta Orbán Viktor kedden Szolnokon, a helyi televíziónak adott interjújában. A miniszterelnök kiemelte, hogy nemzetközi versenypozíciónkat nemcsak a nagy külföldi cégek jelenlétének köszönhetjük, hanem a lassan felzárkózó hazai közepes vállalkozások is. Ez az iparág jól láthatóan "él és mozog" - tette hozzá.

Szolnokról szólva felidézte, hogy a város ipari parkjának létrehozása első miniszterelnöksége alatt történt meg állami tulajdonú földek átadásával. "Most ebben a cipőben járunk megint", már van ipari parkunk, de betelt, és fontos dolog, hogy egy kínai cég az utolsó nagy betelepülő, ami jól mutatja kicsiben is a keleti nyitás politikájának hasznosságát - mondta a kormányfő.
Elmondta, hogy a kormány következő feladatának a panelházakban, illetve a rossz állapotú kertes házakban élők megsegítését tervezi. November közepén vagy december elején két vagy három olyan programot hirdetnek meg, amelyek lehetőséget teremtenek az elhasználódott nyílászárók cseréjére és fűtéskorszerűsítésre.
A sportolás támogatásáról is beszélt: "Ha nem akarjuk, hogy gyerekeink felnőtt korukban betegek legyenek, és a pénz nagy részét kórházra, gyógyításra költsük el, ahhoz az kell, hogy egészségesen nőjenek fel, jó iskolákba járjanak, otthon megkapják a szeretetet, a kultúrához való hozzáférést és a sportolás lehetőségét; ha ezt megadjuk nekik, akkor egészséges felnőtt lesz belőlük".
Forrás: MTI



