Nemzetközi elismerés a kormánynak

Erzsébet-program

Gazdaság
  • 2014.09.21. - 21:03

Az Erzsébet-program létrehozásáért a magyar kormány kapta az Európai Nagycsaládosok Szövetségének díját, amelyet Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára vett át az Európai Nagycsaládosok Szövetségének konferenciáján a portugáliai Cascais városában.

A szövetség az Erzsébet-program létrehozásáért díjazta a magyar kormányt. Közölték, Magyarország eddig az egyetlen ország, melynek kormányát a szervezet elismerésben részesítette a családok érdekében végzett munkájáért.
Novák Katalin államtitkára lapunknak elmondta, ez a kitüntetés megerősíti a magyar kormányt abban, hogy igenis helyes úton jár, jó döntést hozott akkor, amikor kidolgozta és bevezette ezt a programot és a magáncégek profitérdekeivel szemben előtérbe helyezte a családok, a nagycsaládok, a fogyatékkal élők, a nyugdíjasok és a gyermekek szociális támogatását. „Bizonyítottuk, hogy ezeknek a céloknak megvan a létjogosultsága, s a díj laudációjában is az áll: előremutató és példaértékű a program” – mondta.

Bővebben a hétfői Magyar Hírlap 9. oldalán
Reklám