Hamarosan eldől, milyen nyomvonalon épül meg a Déli Áramlat hazai szakasza, miután egyértelművé vált, hogy Szlovénia nem vesz részt a gázvezeték-beruházásban. A tervek szerint 2017-re készül el a Fekete-tengertől Ausztriáig a cső, amely hazánkon keresztül évente harminckétmilliárd köbmétert továbbít.
A Fekete-tengertől Bulgárián és Szerbián át haladó vezeték teljes egészében évi hatvanhárommilliárd köbméter földgázt lesz képes továbbítani, s várhatóan 2017-re készül el a magyarországi szakasszal együtt. Az építkezést a tengeri és a bulgáriai szakaszon már elkezdték, várhatóan Macedónia és Bosznia-Hercegovina felé is lesz leágazás. A gázcső hazai szakaszának megépítése kétezer-ötszáz embert foglalkoztatna, az üzemeltetés pedig százötven fővel elvégezhető a későbbiekben. A vezeték magyarországi szakaszán évi harminckétmilliárd köbméter gáz haladhat át.
A feldolgozóipar energiaigénye minden bizonnyal emelkedik a következő időszakban, ha a gazdasági növekedés folytatódik – mondta a konferencián Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Kiemelte, a versenyképességet az ipari felhasználókra is kiterjesztendő rezsicsökkentés tovább javítja.



