Vannak biztató jelek arra, hogy az idei rekordmennyiségű magyar alma az orosz helyett harmadik piacokon eladható lesz. A felvásárlás megkezdődött, Szerbia felé már megindult az almaexport - mondta a Fazekas Sándor. A kormány több intézkedéssel is segíti az almafogyasztás népszerűsítését, és a termelők támogatását. Az orosz embargó eddig 80 millió eurós kárt hozott a magyar mezőgazdaságnak.

Az MSZP inkább áfát csökkentene
Az MSZP szerint áfacsökkentéssel lehetne segíteni az orosz embargó miatt nehéz helyzetbe került almatermelőkön. Gőgös Zoltán szrint Fazekas Sándor "ismét elkésett, mivel az MSZP már egy hónappal ezelőtt a szabolcsi almát népszerűsítő akciókba kezdett az ország számos pontján". A szocialisták azt javasolják,hogy a közintézmények étkezési normáinak növelésével bővítse a kormány a hazai gyümölcsfogyasztást.



