Bővülésnek indult hazánk sertésállománya, amely nagyban köszönhető az áfacsökkentésnek, az ágazati csalások visszaszorulásának. A tavaly júniusi egyedszámhoz képest ebben az évben kétszázezerrel nagyobb a sertéslétszám a vizsgált időszakban. Az állomány bővülését, valamint az állattartókat segíti a húsz éves Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács is, amelynek a sertés- és marhatartók hetven százaléka önkéntes tag. Az állattartók jövőre jelentősen több támogatást kapnak.
A részleteket a Magyar Hírlap holnapi számában olvashatják.



