Tavasszal indulhat el a devizahitelek forintosítása, ami nagyjából 3 milliárd euróba kerül - jelentette be Varga Mihály az 52. Közgazdász-vándorgyűlésen Nyíregyházán. A Parlament ősszel fogadhatja el a bankok elszámoltatását szabályozó jogszabályt, amely a devizahitelesek kifizetésének menetét is felvázolja. A miniszter egyben felvetette a pénzügyi szektort terhelő adók felülvizsgálatának lehetőségét is.




