Nyolc éve nem látott ütemmel bővült a második negyedévben éves alapon a magyar gazdaság: az első negyedévi 3,5 százalék után 3,9 százalékkal – jelentette tegnap a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint három százalék felett lesz az idei növekedés. Az eurózónában a bruttó hazai össztermék (GDP) átlagos növekedése 0,7 százalék lett, így a magyar adat tükrében jelentős a különbség.



