Nettó 15 milliárd forint személyi jellegű költségmegtakarítást vár a Magyar Telekom attól, hogy mintegy 1700 munkavállalót bocsát el a következő két év során. A végkielégítés összege 12 milliárd forint - derül ki a társaság Budapesti Értéktőzsdén közzétett közleményéből. Az elbocsátási költségek átlagosan 9 hónap alatt térülnek meg.

A társaság közölte azt is, hogy megállapodott az érdekképviseletekkel a következő két évet érintő bér-, létszám és béren kívüli juttatási kérdésekről. A megegyezés szerint az anyavállalat azon alacsonyabb kereseti kategóriákba tartozó munkatársai, akik 2016. január 1-jén állományban lesznek, 2015. július 1-i visszamenőleges hatállyal 4 százalékos bérfejlesztésben részesülnek.
Az érdekképviseletek nem tartják reálisnak a bejelentett létszámcsökkentés megvalósíthatóságát. Közleményük szerint a megállapodás aláírását a távozó kollégák részére nyújtott juttatási csomag indokolta. A vállalat a távozó munkatársak újra-elhelyezkedését aktív álláskereséssel, munkaerő-piaci tréninggel és személyes tanácsadással támogatja. Ezen felül az elbocsátásra önként jelentkezőknek további egyedi juttatásokat ad.


