Vizsgálatok a Vértesi Erőműnél

Minden a jogszabályoknak megfelelően működik

Gazdaság
  • 2014.07.08. - 14:10

Nem találtak hiányosságot helyszíni ellenőrzésük során a Vértesi Erőműnél a  hivatal munkatársai - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal. A szén és biomassza tüzelésű erőmű a jogszabályi előírásoknak megfelelően működik.

A hivatal munkatársai tájékozódtak a szén és a biomassza tüzelőanyagok felhasználásáról, karbantartási menetrendről, áramvásárlási szerződésekről, távhőellátásról és a tartalék tüzelőanyag készletezéséről és nem találtak hiányosságot.

Az Oroszlányi erőmű mintegy 5000 lakás fűtését, valamint 3400 lakás háztartási melegvíz ellátását biztosítja. A társaság az állami tulajdonos MVM Magyar Villamos Művek Zrt.-vel együtt dolgozik azon, hogy a távhőtermelés hosszútávon fenntartható, gazdaságos módon működjön a következő években. Az erőmű és a távhőszolgáltató közötti távhővezeték folyamatos felújításával közel 20 százalék energia-megtakarítás várható.

 

Reklám