Az emberi erőforrások minisztere szerint a spontán szegregáció nagyon káros folyamat, amit meg kell állítani, ellenstratégiát kell kialakítani, ezen dolgoznak a tárcánál.
Olyan alapon viszont nem hajlandó vitapartnereivel szembeszállni – jelentette ki a miniszter –, „mintha itt egy gonosz állami akaratról lenne szó”, és nem csináltak volna mást az elmúlt huszonöt évben, mint direkt módon szelektáltak a szegény és gazdag gyermekek között. A miniszter elképzelhetőnek tartotta, hogy szükség lesz olyan iskolaközpontokra, ahová iskolabuszokkal szállítják a diákokat. Ugyanakkor az integráció az aprófalvas településeken nehezebben megoldható – ismerte el a kereskedelmi rádiónak.



