Mi, magyarok ezen a napon tisztelgünk a függetlenségért küzdő lengyel hazafiak önfeláldozó harca előtt, és a történelmi igazság helyreállásaként tekintünk a lengyel állam önállóságának visszaszerzésére – fogalmazott Orbán Viktor.
Hozzátette, hogy a közös történelmi tapasztalatok révén példaértékűnek tekinti a magyar és a lengyel nép közötti testvériséget, és kifejezte meggyőződését, hogy „a bennünket összetartó kötelékek sokkal erősebbek, mint a minket megosztani szándékozó törekvések”.







