Nem voltak sokan, el is fogyott a hídfoglalók lendülete.
Érdeklődés hiányában elfogyott a nagy hídfoglaló lendület, s először a várba, majd szépen hazamentek a legények és leányok – írja a Magyar Nemzet. Mint olvasható, a rendőrök először csak a híd Budára vezető oldalát zárták le, Pest felé a demonstráció kezdetekor zavartalan volt a forgalom.
A rakpartokon ellenben már dugó alakult ki. A néhány tüntető akciója ugyanis még így is képes komoly közlekedési káoszt okozni. Egy órával a hivatalos kezdés után néhány száz főre nőtt a Pride-párti demonstrálók száma a hídon, akik aztán a vár felé vették az irányt.
A Sándor-palota előtti térre viszont már csak mintegy kétszáz demonstráló érkezett meg.
MH/Török Péter






