Továbbra sem megfelelőek az oroszországi doppingellenes intézkedések a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség, azaz a WADA szerint, így változatlanul kérdéses, hogy az ország sportolói ott lehetnek-e a februári, phjongcshangi téli olimpián.
Az Orosz Antidopping Ügynökség továbbra is a nem megfelelő státuszban marad. Erre a Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov úgy reagált, hogy a határozat „sportszerűtlen”, és hozzátette: változatlanul visszautasítanak minden olyan vádat, miszerint államilag támogatott doppingolás folyik az országban. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság december eleji végrehajtó bizottsági ülése dönt arról, hogy az orosz sportolók részt vehetnek-e a februári téli olimpián. A WADA vizsgálata szerint az orosz doppingellenőrző szervek 2011 és 2015 között harminc sportágban mintegy ezer sportoló vizsgálati mintáját manipulálták.



