Több magyar turista látogatott augusztusig Horvátországba, mint tavaly

Idegenforgalom

Gazdaság
  • 2017.09.11. - 03:18

Az év első nyolc hónapjában több magyar járt Horvátországban, és több vendégéjszakát töltött ott, mint tavaly egész évben – jelezte a Horvát Idegenforgalmi Közösség magyar képviselet-vezetője.

Marin Skenderovic elmondta, 2016-ban 513 ezer magyar turista csaknem 2,753 millió vendégéjszakát töltött az adriai államban, idén szeptember 4-ig pedig már 521 ezernél is több magyar kereste fel az országot, akik több mint 2,793 millió éjszakát töltöttek ott – írta az MTI. Ez létszámban 11,9 százalékos, vendégéjszakában tízszázalékos növekedés a múlt évvel összevetve. A horvát turisztikai szakember úgy látja, az évből még hátralévő csaknem négy hónap alatt a magyar vendégéjszakák száma elérheti a hárommilliót is. Az évek óta tartó, évente két számjegyű növekedést látva pedig jövőre akár a 600 ezret is megközelítheti a magyar turisták száma Horvátországban.

Reklám