Világranglista-harmadikként vág neki az olimpiai kvalifikációs időszaknak a magyar férfikardcsapat, amely Szilágyi Áron, Szatmári András, Decsi Tamás, Gémesi Csanád összeállításban a hétvégi budapesti világkupaversenyen ezüstérmet nyert.
A jövő évi tokiói olimpián vívásban minden szakágban rendeznek egyéni és csapatversenyt is. A legtöbb egyéni indulási lehetőséget úgy lehet biztosítani, ha az adott csapat kijut, mert akkor három vívó szereplése garantált egyéniben is. A csapatversenyek mezőnye a nemzetközi szövetség 2020. április 4-i ranglistája alapján alakul ki. Az első négy helyezett automatikus résztvevő. A jelenleg harmadik magyar együttes a májusi madridi világkupa, valamint a júniusi Európa-bajnokság és a júliusi budapesti világbajnokság csapatversenyén szerezhet értékes ranglistapontokat.



